19.11.2017. Drugie zwycięstwo Olimpii w 1 lidze

W niedzielę 19.11.2017, pierwszoligowy zespół ŻKK Olimpia odniósł przekonujące zwycięstwo nad MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 79 : 44. Było to niezwykle ważne spotkanie dla obydwu zespołów, które walczą o utrzymanie w gronie pierwszoligowym. Z jednej strony nasz zespół notujący wzrost formy, a z drugiej zespół z Jeleniej Góry, który szukał okazji na pierwsze zwycięstwo w sezonie. Po dość nerwowym i wyrównanym początku spotkania - pierwsza kwarta 23 - 17 dla Olimpii, w dalszej cześći zaczełą wyraźnie wzrastać przewaga naszej drużyny i po dwóch kwartach było 47 - 25. Trzecia i czwarta kwarta to dalszy wzrost przewagi i wygrane odpowiednio 16 - 10 i 16 - 9, co przełożyło się na ostateczny wynik 79 : 44. Trener Adam Kubaszczyk skorzystał w meczu z całej dwunastki zawodniczek, a punkty zdobyły: Agata Majka - 24, Ewelina Najduch 13, Klaudia Rutkowska 11, Ewa Canert - 10, Katarzyna Klimowska - 8, Martyna Jasiulewicz - 5, Justyna Kocon - 4, Maria Cichy -2, Wiktoria Grzegorzek, Wiktoria Gorel - po 1. Laura Cichy, Marzena Lamczyk nie zdobyły punktów. W następnej kolejce spotkań w niedzielę 26.11.2017 o godzinie 18.00 Olimpię czeka wyjazdowy mecz w Lesznie z zespołem Tęczy.