Gramy U15K w 3x3

koszykówka kobiet

W dniu 15 marca 2026 rozegrany został w Tychach finał strefy śląsko-opolskiej kategorii U15K w koszykówce 3x3. Nasz klub reprezentowany był przez zespół w składzie: Emilia Pierzycka, Małgorzata Pasterny, Hanna Plewnia, Maja Sobiech.  
W tej bardzo silnej kategorii w turnieju rywalizowało łącznie 11 zespołów, a nasze reprezentantki spisały się w nim bardzo dobrze zajmując znakomite czwarte miejsce. Do podium zabrakło dosłownie kilka sekund i trochę "zimnej głowy" w przegranej po dogrywce rywalizacji z TRS Siła II Ustroń 1
Awans, jako "Mistrz Strefy" do finałowego turnieju MMP 3x3 U-15 K (31.05.26r. - Olsztyn) wywalczyła drużyna RMKS Rybnik.
Końcowa kolejność turnieju:
1.  RMKS RYBNIK
2.  Arthrex UKS SP 27 I Katowice
3.  TRS Siła II Ustroń 
4.  ŻKK Olimpia U-15 
5.  Arthrex UKS SP 27 II Katowice 
6.  TRS Siła I Ustroń 
7.  MKS Czechowice-Dziedzice 
8.  MKS MOS Katowice
9.  AK Iskra Częstochowa 
10.UKS Piłsudczyk I Brzeg 
11.UKS Piłsudczyk II Brzeg