Koniec sezonu dla U15K

koszykówka kobiet

Ostatnim z zespołów ŻKK "Olimpia", który zakończył regularne rozgrywki sezonu 2025/2026 to grający pod opieką trenera Przemka Jasińskiego - U15K.
Zwieńczeniem sezonu były rozegrane w dzień po dniu spotkania.
Najpierw 12 marca podejmowaliśmy na swoim parkiecie Stars Gliwice, z którymi mieliśmy do wyrównania "porachunki" z pierwszej rundy, gdy nasze zawodniczki uległy nieznacznie 67-70 na terenie naszych przeciwniczek. Oczekiwaliśmy dobrego meczu w naszym wykonaniu i zapisania zwycięstwa na naszym koncie. Tak też ostatecznie się stało. Spotkanie było pod naszą kontrolą, w szczególności zaś trzecia kwarta przypieczętowała losy tego spotkania i naszego w nim zwycięstwa. Ostatecznie wygrywamy 64:50 (15:10, 15:12, 20:9, 14:19), a punktami podzieliły się: Małgorzata Pasterny - 16, Emilia Pierzycka i Hanna Plewnia po 13, Matylda Albin - 11, Maja Sobiech - 6, Hanna Jasińska - 5. Bez punktów na koncie mecz zakończyły: Maja Dziak, Maja Wojtczyk, Kalina Bek i Amelia Chrobok. 
Zapraszamy na fotorelację z tego meczu: 
https://www.tuwodzislaw.pl/fotogaleria,koszykarki-olimpii-wodzislaw-wygrywaja-ostatni-mecz-u-siebie-zobaczcie-zdjecia-galeria,fot5-2-3658.html

W następnym dniu udaliśmy się do Czechowic-Dziedzic, gdzie w miejscowym MKS grały dwie czołowe zawodniczki  reprezentacji Śląska  - mistrzyń Polski Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2026 - Milena Świerkot i Magdalena Budny.
Ich forma okazała się nadzwyczaj wysoka i zdobywając ponad pięćdziesiąt procent wszystkich punktów swojego zespołu przyczyniły się do zdecydowanego zwycięstwa MKS-u nad "Olimpią" 79:31 (19-5, 30-10, 15-6,15-10).
W "Olimpii" punktowały: Emilia Pierzycka - 15, Matylda Albin - 6, Hanna Plewnia i Małgorzata Pasterny po 4 i Maja Sobiech - 2 punkty.
Ostatecznie na zakończenie sezonu plasujemy się na ósmym miejscu na dziewięć zespołów w rozgrywkach. Na "obronę" zaś tego wyniku trzeba podkreślić, że trener Przemek miał do dyspozycji tylko 10 zawodniczek, w tym kilka o dwa, a nawet trzy lata młodszych niż kategoria wiekowa. Na dodatek zaś tegoroczna liga śląsko-opolska w tej kategorii wiekowej była niezwykle silna. Pięć prawie równorzędnych zespołów, które walczyły o trzy premiowane awansem miejsca. Ostatecznie UKS 1LO Brzeg, RMKS Rybnik, Arthrex UKS SP27 Katowice nie tylko wywalczyły awans ale i zwyciężyły w swoich grupach rozgrywek ćwierćfinałów Mistrzostw Polski U15K meldując się w komplecie w półfinałach!