PADEREWA CUP dla Olimpii

Tuż przed weekendem majowym, w czwartek 30 kwietnia udaliśmy się do Katowic na turniej PADEREWA CUP 2026. Brały w nim udział nasze zawodniczki zespołu U17K, podopieczne trenera Aleksandra Pojdy. Turniej zgromadził na starcie cztery drużyny i był rozgrywany w formule każdy z każdym. Nasze, świetnie dysponowane w tym dniu dziewczyny znakomicie sobie poradziły pokonując kolejno: Stars Gliwice, Katowice I oraz na zakończenie Katowice II i odebrały okazały puchar przynależny zwyciężczyniom ! Za MVP całego turnieju została uznana nasza zawodniczka Paulina Karakuła, a za najlepszą zawodniczkę zespołu "Olimpii" uznano Alicję Marcinkiewicz ! Mamy nadzieję, że dla części naszych zawodniczek było to też dobre przetarcie przed zbliżającym się finałem strefy śląsko-opolskiej kategorii U17K w koszykówce 3x3, które już w sobotę 9 maja w Tychach na hali MOSiR.