Sukcesy naszych zawodniczek

koszykówka kobiet

Młode zawodniczki naszego klubu reprezentują w sezonie 2025/2026 nie tylko barwy "Olimpii" ale niektóre z nich uczestniczyły w rozgrywkach reprezentując RMKS Rybnik. Współpracę z lokalnymi klubami postrzegamy jako możliwość do rozwoju naszych zawodniczek. Zwłaszcza w kategoriach gdzie nie wystawiamy swoich zespołów w rozgrywkach. Sami chcemy także korzystać z tej współpracy gdy istnieje odwrotna sytuacja.
I, tak po kolei: Magdalena Prudel w drugim roku wypożyczenia oraz Maja Adamczyk wypożyczona na sezon 2025/2026 zanotowały największy jak dotąd swój osobisty sukces zajmując siódme miejsce w turnieju finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kategorii U15K !  Zespół ten zajął drugie miejsce w rozgrywkach strefy śląsko-opolskiej awansując do ćwierćfinału, gdzie okazał się najlepszy. W turnieju półfinałowym organizowanym w Rybniku zajął drugie, premiowane awansem do finału, miejsce.
W kategorii U14K nie mieliśmy swojego zespołu w rozgrywkach, a nasze młode zawodniczki oprócz gry w naszym zespole U15K, istotnie wsparły rybnicki zespół w zajęciu trzeciego miejsca w rozgrywkach, co pozwalało im także na zdobycie większego doświadczenia i podniesienia umiejętności indywidualnych. Były to: Małgorzata Pasterny, Hanna Plewnia i Maja Sobiech.
Z kolei Hanna Jasińska u nas występowała w kategorii U15K, gdy nominalnie mogła występować w U13K, a tego zespołu nie mieliśmy w rozgrywkach. Z tej okazji skorzystała w Rybniku stanowiąc istotne wzmocnienie tamtejszego zespołu i podnosząc swoje sportowe umiejętności.