2 Liga Kobiet finał A - gramy

druga liga kobiet

W finale A rozgrywek 2 ligi koszykówki kobiet zgromadziło się sześć najlepszych zespołów rundy zasadniczej. ŻKK Olimpia nie zalicza się do grona faworytów, a każde zwycięstwo w tej fazie należy uznać za sukces, choć chcielibyśmy zaznać ich jak najwięcej !

Aktualnie po sześciu kolejkach spotkań nasz bilans to pięć porażek i jedno zwycięstwo, choć drugie było bardzo, bardzo blisko !

To jedyne zwycięstwo odnieśliśmy w derbowym pojedynku z AZS RKK Racibórz. Mecze te są zazwyczaj niezwykle emocjonujące i do końca trzymają w emocjonującym napięciu. W tabeli finału A raciborzanki są zdecydowanie wyżej klasyfikowane, a my chcieliśmy to zmienić ! W piątek 27 stycznia o 19.30 w Raciborzu stoczyliśmy bardzo zacięty pojedynek, który przez trzy kwarty układał się na korzyść naszych przeciwniczek. W ostatniej kwarcie udało nam się "wyszarpać" zwycięstwo dokonując realizacji założonego, przedmeczowego planu 73 : 64 (15:18),(18:23),(17:19),(23:4) ! Mecz transmitowany był w całości na kanale youtube przez Dawid Chinc TV !

Już następnego dnia - w sobotę 28 stycznia o 14.00 rozgrywaliśmy w Wodzisławiu spotkanie rewanżowe, które w swoim przebiegu było jeszcze bardziej emocjonujące, ze zmieniającym się prowadzeniem i walką do ostatniej sekundy kiedy to wynik na tablicy brzmiał 76 : 76. W zasadzie pewna była dogrywka, w czym jednak przeszkodził niesamowitej urody rzut za 3 punkty równo z syreną końcową, grającej z numerem 4 w raciborskiej drużynie, Zuzanny Stęc. Spowodował on wielką radość w zespole gości oraz szok w naszym, gdyż tak niewiele zabrakło do realizacji celu, jakim było zwycięstwo w tym meczu i awans w ligowej tabeli !

Całość meczu także była transmitowana i jest dostępna na Dawid Chinc TV (polecamy !), a w zakładce GALERIA prezentujemy zdjęcia z tego pojedynku, których autorem jest niezawodny i profesjonalny Grzegorz Matla z tuWodzislaw.pl.

Jeśli chodzi o wcześniejsze nasze pojedynki w ramach finału A to pierwsze dwa mecze nie dostarczyły wielu emocji, gdyż ulegliśmy wyraźnie na własnym parkiecie zespołom AZS UŚ Katowice 78 : 104 (26:31),(14:23),(16:22),(22:28) oraz Zagłębia Sosnowiec 41 : 68 (6:28),(14:13), (5:15),(16:12). W trzecim ze spotkań przegraliśmy w Brzegu z tamtejszą Stalą 68 : 87 (22:25),(11:18),(23:25),(12:19), by w kolejnym tygodniu (niedziela 22. stycznia) podejmować na własnym parkiecie MUKS Chrobry Basket Głuchołazy. Gdyby nie fatalna w naszym wykonaniu trzecia kwarta to mecz mógłby się rozgrywać na tzw. "styku" ale wynik trzeciej kwarty to 2:21, co przekreśliło szansę na korzystny wynik końcowy. Ostatecznie przegrywamy więc 51 : 68 (14:12),(15:25),(2:21),(20:10).

Kolejne nasze spotkanie to wyjazdowe z AZS UŚ Katowice w sobotę 4. lutego o 11.00 oraz na własnym parkiecie w sobotę 11. lutego o godzinie 12.00 kiedy to podejmiemy w spotkaniu rewanżowym Stal Brzeg. ZAPRASZAMY !