2 Liga Kobiet - podsumowanie sezonu

druga liga kobiet

Po raz pierwszy od trzech sezonów wywalczyliśmy miejsce w finale A rozgrywek 2 ligi koszykówki kobiet. Dało to możliwość konfrontacji z najlepszymi na tym szczeblu zespołami. Miało to jednak i swoje konsekwencje, bo udało się tylko dwukrotnie odnieść zwycięstwo przy sześciu porażkach i w konsekwencji zajęliśmy ostatnie - 6 miejsce ustępując zespołowi KSK Stal Brzeg gorszym bilansem małych punktów. W poprzednich dwóch sezonach graliśmy w słabszym finale B i bilans zwycięstw był wyraźnie na naszą korzyść bo za każdym razem zajęliśmy pierwsze miejsce. W aktualnym sezonie ostatecznie miejsce o jedno wyżej ale rzadko kończyliśmy spotkania w radosnych nastrojach.

Dwa pierwsze zespoły finału A - AZS Uniwersytetu Śląskiego oraz AZS RKK Racibórz uzyskały awans do turnieju półfinałowego o wejście do 1 LK.

Nasza zawodniczka Aleksandra Piechaczek zajęła 2 miejsce pod względem ilości zdobytych w rozgrywkach punktów - 303, ustępując jedynie zawodniczce AZS Uniwersytetu Śląskiego, Monice Kominowskiej - 371 punktów. W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze na 6 miejscu - Patrycja Hnida - 204 punkty oraz na 10 miejscu Paulina Słodowy 198 punktów. Zaś biorąc pod uwagę średnią zdobytych punktów na mecz, Aleksandra Piechaczek zajęła 4 miejsce - średnia 15,9.

Trzeba jednak pamiętać, że koszykówka to sport zespołowy i na ostateczny sukces składa się wysiłek i praca całej grupy zawodniczek !

W sezonie 2022/2023, jak i w poprzednich dwóch, ŻKK Olimpię w 2 LK prowadził trener Ksawery Fojcik, którego wspomagał Damian Hnida.

Nasz klub następujące zawodniczki:

Paulina Słodowy (kapitan), Aleksandra Piechaczek, Maria Cichy, Laura Cichy, Patrycja Pawlik, Zuzanna Walecka, Wiktoria Pawlus, Weronika Szewczyk, Patrycja Hnida, Kinga Karwot, Martyna Gozdek, Martyna Pluta, Aleksandra Jazłowiecka-Świstek, Natalia Drózd, Zuzanna Cygan.

 

Szczegółowe wyniki i wiele innych informacji dotyczących naszego udziału w rozgrywkach sezonu 2022/2023 dostępne są na stronie Śląskiego Związku Koszykówki:

https://slzkosz.pl/liga/35/d/8649/zkk-olimpia-wodzislaw-sl-/terminarz.html