24-28.05.2023 - finał Mistrzostw Polski U13K !

ćwierćfinał

W pocie czoła i po wielkim wysiłku sportowym nasz zespół w kategorii U13K melduje się w finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane w Koszalinie w dniach 24-28 maja 2023 w hali Widowiskowo - Sportowej przy ulicy Śniadeckich 4 !

Aby stało się to faktem najpierw należało zająć pierwsze lub drugie miejsce w rozgrywanym w dniach 05-07 maja 2023 r. w Leżajsku turnieju półfinałowym. Udawaliśmy się na ten turniej podbudowani dobrą grą i zwycięstwem w swojej grupie ćwierćfinałowej. Wiedzieliśmy także, że możemy poprawić pewne elementy w grze i podnieść jej poziom oraz, że w półfinale nie ma już słabszych zespołów. Tylko pełna koncentracja i zaangażowanie zawodniczek oraz duetu trenerów dawały możliwość walki o premiowane miejsca.

Turniej poukładał się po naszej myśli i po kolejnych meczach:

ŻKK Olimpia - MUKS Supravis Bydgoszcz 76-67 (27:14, 14:15, 21:12, 14:26)

ŻKK Olimpia - Lotnik Wierzawice 45-52 (6:16, 10:14, 11:13, 18:9)

ŻKK Olimpia - GUKS Olimpijczyk/UKS 4 Łomża 58-31 (15:11, 11:4, 17:10, 15:6)

zajmujemy drugie miejsce i cieszymy się z awansu !

To drugi raz w historii naszego klubu gdy awansujemy do finału. Poprzednio w sezonie 2018/2019 zespół w kategorii U14K dokonał podobnego wyczynu ! Po czterech latach kolejna okazja zaznaczenia obecności naszego klubu i miasta Wodzisławia Śląskiego na mapach polskiej koszykówki !

W Koszalinie osiem zespołów zostało podzielonych w początkowej fazie na dwie grupy po cztery drużyny.

Nam przypada zmierzyć się w środę 24 maja o 10.30 z zespołem Basket 4Ever Ksawerów, w czwartek również o 10.30 czeka nas mecz z Basket Fred Kielno i na zakończenie rywalizacji grupowej, w piątek o 13.00 sprawdzi nasze umiejętności Lider Biofarm Swarzędz. Wtedy też poznamy ostateczne nasze miejsce w grupie i w zależności od niego dalszy harmonogram meczy.

Wszystkie mecze są relacjonowane na kanale You Tube PZKosz oraz na stronie PZKosz.pl.

Podkreślić należy, że pasmo sukcesów bardzo nas cieszy ale wymaga poniesienia dużych kosztów przejazdów, pobytu, wyżywienia związanych z udziałem w turniejach ćwierćfinałowym, półfinałowym oraz finałowym.

Tą drogą chcemy podziękować wszystkim tym, którzy już nas wsparli, zwłaszcza finansowo i tym, którzy nas jeszcze wesprą w najbliższym czasie! Są to zarazem firmy, jak i osoby prywatne, kluby sportowe, osoby pełniące funkcje publiczne, rodziny naszych zawodniczek i trenerów, sympatycy naszego klubu i sympatycy sportu w ogóle.

Trzymajmy wspólnie kciuki za nasz zespół !