Bardzo ważna wygrana U17

Drużyna koszykarskaW środę 12 stycznia do Wodzisławia przyjechał faworyzowany zespół MUKS Chrobry Basket Głuchołazy. Na ławce trenerskiej U17 w zastępstwie pierwszego trenera zasiedli: Zbigniew Kobyliński oraz asystujący mu Daniel Szuszkowski, którzy poprowadzili nasz zespół do sensacyjnego zwycięstwa.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, czego efektem po pierwszej kwarcie było jednopunktowe prowadzenie zespołu gości. Druga ćwiartka to skuteczna gra naszych dziewczyn w ataku oraz dobra obrona zespołowa, która daje nam na półmetku tej rywalizacji niewielką przewagę 30:23. Trzecia odsłona to ponownie walka kosz za kosz i nieznaczna wygrana Olimpijek 18:14. Do ostatniej kwarty przystępujemy z jedenastopunktową przewagą i wydaje się, że spokojnie dowieziemy korzystny wynik do końca meczu. Drużyna z Głuchołaz nie chciała łatwo sprzedać skóry i postawiła bardzo trudne warunki w czwartej kwarcie. Na 16 sekund przed ostatnim gwizdkiem MUKS Głuchołazy wychodzi na prowadzenie 59:58. W ostatniej akcji meczu nasza zawodniczka Kinga Karwot jest faulowana i ze stalowymi nerwami wykonuje na 2,5 sekundy przed końcem meczu dwa celne rzuty wolne wyprowadzając ponownie na prowadzenie nasz zespół.

Drużyna przyjezdna mimo oddania jeszcze jednego rzutu nie zmienia już końcowego wyniku. ŻKK Olimpia Wodzisław wygrywa mecz wynikiem 60:59 (10:11, 20:12, 18:14, 12:22).

Zespół Olimpii wystąpił w składzie: Majka Stefaniak (15pkt), Laura Stukator (14pkt), Kinga Karwot (11pkt), Martyna Pluta (6pkt), Aleksandra Jazłowiecka-Świstek (6pkt), Patrycja Hnida (5pkt), Martyna Gozdek (3pkt), Katarzyna Radecka, Magda Juszczyk oraz Wiktoria Chrząszcz.

Zapraszamy na fotorelację z tego meczu, którą przygotował Grzegorz Matla z portalu tuWodzislaw.pl: