Drugoligowe sukcesy seniorek Olimpii !

09.03.2024. żkk-rkk racibórz

Dla naszego zespołu seniorek występującego na drugoligowych parkietach dobiegł końca sezon 2023/2024. W swoim drugoligowym debiucie trenerskim - Damian Hnida i Przemysław Jasiński wraz z zespołem sięgnęli po najlepsze od wielu lat trzecie miejsce, dostarczając w trakcie sezonu wiele satysfakcji i zadowolenia fanom naszego klubu !

W ostatnim meczu zmierzyliśmy się na naszym parkiecie z AZS RKK Racibórz, co zazwyczaj zwiastuje wiele emocji, które przebiegają jednak w sportowej i przyjacielskiej atmosferze.

Zespół gości od początku postawił bardzo wysokie wymagania i sprawił nam sporo trudności w pierwszej i drugiej kwarcie, co przełożyło się na jednopunktowe prowadzenie raciborzanek do przerwy. W trzeciej i czwartek kwarcie zdecydowanie dłuższa "ławka" naszego zespołu przyczyniła się do przełamania i wyjścia na prowadzenie, które było systematycznie powiększane i ostatecznie przełożyło się na zwycięstwo 76-53 (16:20, 21:18, 27:6, 12:9).

Nasz zespół w meczu reprezentowały: Paulina Hnida - 22 punkty, Martyna Gruszka - 18, Patrycja Hnida - 16, Wiktoria Mendyk - 8, Paulina Słodowy - 8, Aleksandra Piechaczek - 4, Katarzyna Jagła, Agata Bąk, Kinga Karwot, Martyna Pluta, Julia Sobel.

Składamy podziękowania dla wszystkich zawodniczek, które w trakcie sezonu reprezentowały nasz drugoligowy zespół i dzielnie walczyły o jak najwyższą lokatę !

Ostatecznie pierwsza trójka zespołów na koniec rozgrywek przedstawia się następująco: MKS MOS BETARD Wrocław 30 punktów, Chrobry Basket Głuchołazy 30 punktów, ŻKK Olimpia 28 punktów. Dwa pierwsze zespoły uzyskały prawo gry w turnieju półfinałowym o wejście do 1 ligi koszykówki kobiet.