Kadetki KU16 wygrywają w Brzegu

Kadetki Olimpii KU16 czekała w Brzegu ciężka przeprawa z tamtejszym zespołem KSK Stal Brzeg, który w tegorocznych rozgrywakch radzi sobie dość dobrze. Niemniej nasz zespół uchodził za faworyta. Przez pierwszą kwartę na boisku zaznaczyła się punktowa przewaga Stali, który wygrała ją 12 - 7, by ulec w drugiej 14 - 16, ale ostatecznie do przerwy prowadzić 26 - 23. W trzeciej kwarcie zawodniczki Olimpii zdobyły tyle punktów, co w całej pierwszej połowie, czyli aż 23, a miejscowe tylko 9, co skutkowało uzyskaniem wyraźnego prowadzenia. Ostatnia kwarta 13 - 4 dla Olimpii i ostateczne zwycięstwo 59 - 39. Punkty zdobywały: Laura Stukator - 17, Majka Stefaniak - 12, Anna Juszczyk - 10, Wiktoria Pawlus, Vanessa Turek - po 7, Agata Bąk - 4, Laura Brawańska - 2. Olimpia wraz z zespołem MKS MOS Katowice pozostają jedynymi, które w tym sezonie nie zaznały goryczy porażki, a ich bezpośredni pojedynek odbedzie się w Katowicach 6.12.2019.