Kolejne mecze w 2 Lidze

Ze zmiennym szczęściem walczyły na parkietach drugoligowe koszykarki Olimpii. Trzy kolejne mecze zostały rozegrane na wyjazdach.

Trzy kolejne mecze zostały rozegrane na wyjazdach. I tak, w dniu 09.10.2021 w pojedynku w Katowicach z tamtejszym zespołem AZS Uniwersytetu Śląskiego nasz zespół pierwszą kwartę przegrał różnicą trzynastu punktów. W drugiej udało się odrobić nieco strat i do przerwy wynik brzmiał 28 - 37. Druga połowa to dalsze powiększanie prowadzenia przez Katowiczanki. Po kwartach przegranych 15:23 oraz 14:15 ostateczny rezultat końcowy to 57 - 75. Tydzień później liczyliśmy na zwycięstwo w Głuchołazach, gdzie mierzyliśmy się z zespołem MUKS Chrobry Basket Głuchołazy. Niestety mimo znakomitego początku i wygrania dwóch pierwszych kwart przez Olimpię w stosunku 19:10 i 23:15, co dało wynik w przerwie spotkania 42-25, kolejne dwie kwarty zakończyły się porażkami. Co gorsza, przełożyło się to na ostateczny wynik spotkania. Miejscowe zawodniczki okazały się lepsze o jeden punkt zwyciężając 58 - 57, co spowodowało rozczarowanie i duży niedosyt w naszym obozie. Dopiero trzecie wyjazdowe spotkanie przyniosło radość ze zwycięstwa. W dniu 23.10.2021 na parkiecie w Wiśle, zespół Olimpii okazał się zdecydowanie lepszy od miejscowego zespołu ISWJ Wisła. Ostateczne zwycięstwo to 73 - 45 w kwartach 21:9, 15:14, 26:14, 11:8. W następnej kolejce nasz zespół pauzuje. Na kolejne spotkanie zapraszamy do Wodzisławia Śląskiego, gdzie w roli gospodarzy w dniu 6 listopada o godzinie 16.00 podejmować będziemy zespół UKS Dwójka Kamienica Polska.