Kolejne zwycięstwo koszykarek U13

Koszykarki Olimpii U13 nie zwalniają tempa !!!
Młodziczki młodsze ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski w swoim czwartym meczu, w czwartek 07.11.2019r. pewnie i zdecydowanie wygrały z rówieśniczkami z Brzegu. Zespół prowadzony przez trenera Daniela Szuszkowskiego po raz czwarty schodzi z parkietu zwycięsko i jest pewnym faworytem do wygrania swojej grupy w pierwszej rundzie rozgrywek o mistrzostwo ligi śląsko-opolskiej. Tym razem do Wodzisławia Śląskiego przyjechała drużyna UKS Piłsudczyk Brzeg, która przed rozpoczęciem zmagań na boisku liczyła na wywiezienie zwycięstwa. Młode koszykarki Olimpii to jednak zespół, który z meczu na mecz się rozkręca i gra coraz lepszą i bardziej efektowną koszykówkę, o czym przekonały się dobitnie przyjezdne. Pierwsza kwarta rozpoczęła się od zdecydowanej i skutecznej gry Olimpijek, które wygrały ją 21:8. Druga ćwiartka to kontynuacja szybkiej i skutecznej gry w ataku oraz nieustępliwa gra w obronie. Efektem tego było ponowne zwycięstwo, tym razem 20:12 i prowadzenie w połowie tego spotkania 41:20. Kolejne części meczu to w dalszym ciągu dominacja młodych koszykarek z Wodzisławia nad swoimi rywalkami, co przyniosło wygranie trzeciej kwarty 29:16 oraz czwartej 20:9. Ostatecznie efektowne i pewne zwycięstwo Olimpii wynikiem 90:45. Zdobyczą punktową podzieliły się: Emilia Wojtala - 17, Magda Juszczyk - 14, Patrycja Hnida i WIktoria Chrząszcz po 11, Zofia Konczalska i Katarzyna Radecka - po 10, Giulia Picari - 8, Wiktoria Gawlak - 5, Julia Kwak i Milena Skupień po 2.