Młodziczki Młodsze U13 zwycięskie w Wiśle!!!

żeńska drużyna W czwartek 3 marca, nasze uzdolnione młode koszykarki, podopieczne trenera Damiana Hnidy, udały się do Wisły, by tam zmierzyć się z rówieśniczkami z ISWJ Wisła. Po zaciętym i ciekawym spotkaniu to nasze koszykarki wychodzą z tej konfrontacji zwycięsko, stosunkiem 52:50 (8:18, 11:7, 18:15, 15:10).

Była to pierwsza w tym sezonie konfrontacja obu ekip. Od początku spotkania wiślanki narzuciły swój styl gry, gdzie po szybkich akcjach szybko zdobywały punkty. Nasze Olimpijki w I kwarcie miały wiele problemów w obronie oraz w konstruowaniu akcji ofensywnych. Tę część meczu przegrywamy 8:18. Jeszcze początek II kwarty należał do wiślanek, które osiągnęły nawet 15 punktowe prowadzenie. Następnie Olimpijki zaczęły odrabiać straty, ale gospodynie również imponowały dobrą obroną i skutecznymi rzutami z półdystansu. Do przerwy nadal przegrywamy 19:25. Trzecia i czwarta kwarta to walka obu ekip o każdy metr boiska. Na 1,30 minuty do końca nadal przegrywamy 46:50. Od tego momentu, nasze koszykarki zdobywają 6 punktów, a ich rywalki 0. Tym sposobem wygrywamy ten emocjonujący mecz, który dostarczył wiele emocji zgromadzonym kibicom. Ostatecznie zwyciężamy 52:50, gdzie na 20 sekund do końca spotkania, pierwszy raz wychodzimy na prowadzenie w tym meczu i co ważne, nie oddajemy go do końcowej syreny.

W zawodach brały udział: Natalia Korytowska 16pkt., Amelia Styrnol 8, Marta Wojnarowska 8, Maja Skupień 6, Hanna Oskwarek 4, Zofia Chomicka 4, Julia Stefaniak 2, Julia Sobel 2, Emilia Zielonka 2, Maja Kamfoniak, Alicja Marcinkiewicz, Olivia Gryczka.

Już w piątek, 11 marca o godz. 17:00 w hali ZSP nr 7 przy ul. 26 Marca 66 w Wodzisławiu Śląskim, ponownie zmierzymy się z zespołem ISWJ Wisła. Oczywiście liczymy na głośny doping kibiców z trybun. Nasze Olimpijki walczą o udział w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski i są na dobrej drodze, by ten cel osiągnąć.