Pierwsze mecze sezonu 2023 /2024 za nami, a już w sobotę kolejny !

ćwierćfinał

W sobotę 14 października, drugoligowe koszykarki "Olimpii" rozpoczęły zmagania ligowe, zaś w poniedziałek 16 października uczyniły to juniorki U19.

W pierwszym meczu seniorki mierzyły się we własnej hali z drużyną MKS Polkowice.
Mecz stał na wysokim poziomie i dostarczył niebywałych emocji ! Przez całe spotkanie wynik oscylował wokół remisu, a obydwie drużyny walczyły o każdy skrawek parkietu. Jeszcze na 5 minut przed końcem spotkania Olimpijki prowadziły 11 punktami, jednak ta przewaga szybko została zniwelowana przez polkowiczanki i o końcowe zwycięstwo przyszło walczyć do ostatnich sekund.
Finalnie podopieczne trenerów Damiana Hnidy i Przemysława Jasińskiego odnoszą, ku uciesze zgromadzonych kibiców, minimalne zwycięstwo 70:69 (16:16, 20:16, 18:18, 16:19).
Olimpię reprezentowały:
Patrycja Hnida 22 pkt., Paulina Hnida 16 pkt., Martyna Gruszka 10 pkt., Katarzyna Jagła 6 pkt., Paulina Słodowy 5 pkt., Aleksandra Piechaczek 4 pkt., Hanna Oleksy 3 pkt., Wiktoria Mendyk 2 pkt., Majka Stefaniak 2 pkt., Agata Bąk, Kinga Karwot, Martyna Pluta

Kolejny mecz drugoligowe koszykarki rozegrały w dniu 21 października (sobota) w Gliwicach, gdzie zmierzyły się z gospodarzem AZS Politechnika Śląska Gliwice.
Mecz pełen zaciętości i zwrotów akcji - pierwsza kwarta przegrana aż 10:29, by po wygranej 23:5 w drugiej kwarcie odrobić większość strat i do przerwy tylko jeden punkt straty 33:34. W trzeciej, bardzo wyrównanej kwarcie wygrywamy 22:20 i wychodzimy na jednopunktowe prowadzenie. W ostatniej zaś części spotkania walczymy zdecydowanie i wygrywamy ją 20:12, co w efekcie przełożyło się na naszą wygraną w całym meczu 75:66.
W meczu udział wzięły: Aleksandra Piechaczek 19 pkt., Martyna Gruszka 16 pkt., Patrycja Hnida 15 pkt., Wiktoria Mendyk - 9 pkt., Paulina Hnida - 6 pkt., Laura Stukator - 4 pkt., Majka Stefaniak - 3 pkt., Hanna Oleksy 2 pkt., Katarzyna Jagła - 1 pkt., Agata Bąk, Wiktoria Pawlus.

Kolejne spotkanie w dniu 28 października (sobota) o godzinie 15.00, gdzie w hali ZSP 7 przy ulicy 26 Marca 66 podejmiemy zespół MUKS Chrobry Basket Głuchołazy.
Zapraszamy kibiców na to wydarzenie ! Zapowiadają się duże emocje !

Na pierwszy zaś mecz juniorki U19 prowadzone przez trenerów Przemysława Jasińskiego oraz Damiana Hnidę wybrał się do Wisły, gdzie zmierzył się z zespołem Integracyjne Stowarzyszenie Wiślańska Jedynka.
Początek meczu wodzisławskie koszykarki nieco przespały, co pozwoliło rywalkom wyjść na prowadzenie 8:1. Jednak z minuty na minutę zwiększały tempo i skuteczność gry, co pozwoliło zakończyć pierwszą połowę wynikiem 42:25 dla Olimpii. Druga połowa to dobra i zespołowa gra w ataku oraz w obronie i konsekwentne powiększanie przewagi.
Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem Olimpii 83:50 (16:12, 26:13, 16:13, 25:12).
Każda z zawodniczek wykorzystała swoją szanse i dobrze zaprezentowała się na boisku.
Warto zaznaczyć, że w składzie na mecz znalazły się dwie młode zawodniczki tj. Hanna Oskwarek (2009 r.) oraz Natalia Korytowska (2010 r.).
Olimpię reprezentowały: Patrycja Hnida – 25 pkt, Laura Stukator – 18 pkt, Majka Stefaniak – 12 pkt (2 x 3pkt), Natalia Korytowska – 10 pkt (1 x 3pkt), Wiktoria Pawlus – 9 pkt, Hanna Oskwarek – 4 pkt, Martyna Pluta – 3 pkt (1 x 3pkt), Agata Bąk – 2 pkt, Natalia Drózd oraz Kinga Karwot.

W drugiej kolejce spotkań juniorki U19 w poniedziałek 23 października w Wodzisławiu, ul. 26 Marca 66 podejmowały w derbowym pojedynku swoje rywalki z RMKS Rybnik, które uchodzą za zdecydowanego faworyta tych rozgrywek.
Mecz w początkowej fazie był nieco wyrównany, niemniej od początku widoczny był potencjał sportowy i fizyczny zawodniczek z Rybnika, które nie pozostawiały złudzeń, co do tego kto odniesie zwycięstwo !
Zawodniczki obydwu drużyn zaprezentowały się bardzo dobrze i pokazały zgromadzonej licznie publiczności sporo umiejętności i bardzo dobrych zagrań.
Wyniki poszczególnych kwart 17:19, 16:37, 19:28, 14:20, co przełożyło się na ostateczny wynik 66:104.
Barwy Olimpii reprezentowały: Patrycja Hnida 24 pkt., Majka Stefaniak - 16 pkt., Agata Bąk 10 pkt., Wiktoria Pawlus 8 pkt., Natalia Drózd 3 pkt., Laura Stukator 2 pkt., Martyna Pluta 2 pkt., Kinga Karwot 1 pkt., Julia Sobel.

W następnej kolejce 30 października zespół U19 udaje się na wyjazdowe spotkanie do Wisły, gdzie o godzinie 19.00 spotka się z drugą drużyną ISWJ Wisła.

W zakładce GALERIA znajdują się zdjęcia z meczu 2 LK ŻKK "Olimpia" - MKS Polkowice autorstwa Bakardo fotografia - Barbara Bek zapraszamy do ich obejrzenia !