Porażka jednym punktem w 2 lidze

drużyna dziewczęcaRozegrany w sobotę 11 grudnia mecz przeciwko AZS UŚ Katowice to kolejny mecz Olimpii, który w rozgrywkach 2 ligi dostarczył niezwykłych emocji. Na początku meczu na prowadzenie wyszły przyjezdne ale wkrótce ich przewaga została zniwelowana i, to Olimpia zaczęła dyktować warunki gry. Jednak przez większość meczu przewaga punktowa była niewielka - sześć punktów po pierwszej kwarcie i dziewięć punktów w połowie meczu. Niestety na początku trzeciej kwarty kilka szybkich kontr ze strony drużyny z Katowic spowodowały, że przewaga zmalała już tylko do trzech punktów na jej zakończenie. W czwartej, decydującej kwarcie emocje sięgały zenitu i do ostatnich sekund meczu nie było wiadome kto wyjdzie zwycięsko z tej rywalizacji. Ostatecznie więcej opanowania i większą skuteczność w końcówce wykazał zespół gości, który cieszył się z drugiej wygranej w konfrontacji z Olimpią w tym sezonie. ŻKK Olimpia - AZS UŚ Katowice 61 - 62 (16:10, 17:14, 12:18, 16:20). Warto odnotować, że swój debiut na drugoligowych parkietach zanotowały w tym spotkaniu grające na co dzień w kategorii U-15 - Patrycja Hnida i Magda Juszczyk. Gratulujemy !

Punkty dla Olimpii: Maria Cichy - 16, Martyna Gruszka, Laura Stukator po 11, Hanna Oleksy - 8, Laura Cichy - 5, Paulina Słodowy, Katarzyna Jagła po 5, Patrycja Hnida - 2.

Galeria zdjęć z tego meczu, których autorem jest Grzegorza Matla z portalu tuwodzislaw.pl znajduje się pod poniższym linkiem: https://www.tuwodzislaw.pl/wiadomosci,olimpia-porazka-jednym-punktem-boli-najbardziej,wia5-3270-24739.html