U12 w finale A - walczymy o pierwsze miejsce!

drużyna

W sobotę 9 kwietnia, na hali przy ul. Jastrzębskiej 136 w Wodzisławiu Śląskim, odbył się ostatni turniej rundy zasadniczej minikoszykówki U12.

Z uwagi na wykluczenie z rozgrywek zespołu UKS 1LO Brzeg, nasze koszykarki rozegrały jedynie jeden mecz. Mecz z Brzegiem został rozstrzygnięty jako walkower 20:0, dla Olimpii.

W pierwszym meczu turnieju, niepokonany w rozgrywkach zespół UKS Strzelce Opolskie pewnie zwyciężył MKS MOS Katowice 58:13.
Następnie nasze młode zawodniczki zmierzyły się z niepokonanymi do tej pory rywalkami ze Strzelec Opolskich.

Pierwsza kwartę meczu nasze koszykarki przegrywają z faworytem 8:20. W drugiej kwarcie Olimpijki pokazały swój waleczny charakter oraz wysokie umiejętności koszykarskie. Tę część meczu zapisujemy na swoją korzyść 20:1 ! Do przerwy prowadzimy 28:21.
Po zmianie stron młode "Olimpijki" nadal pokazują, że potrafią grać w koszykówkę i po trzech kwartach prowadzą - 35:22. Czwarta kwarta remisowa 9:9 i ostatecznie zespół prowadzony przez Damiana Hnidę, wygrywa 44:31!

W zawodach uczestniczyły: Natalia Korytowska 12pkt., Maja Kamfoniak 10, Maja Skupień 6, Alicja Marcinkiewicz 4, Zofia Marcinkiewicz 4, Nina Dziech 2, Maja Dąbrowska 2, Olivia Gryczka 2, Emilia Zielonka 2, Paulina Musioł, Maja Adamczyk, Emilia Pierzycka, Karolina Rek, Julia Stefaniak, Zuzanna Feliksik.

Następnie UKS Strzelce Opolskie wygrywają z ISWJ Wisła 41:18.

Tym sposobem, na koniec rozgrywek 3 najlepsze zespoły tj. Strzelce Opolskie, Sosnowiec i nasz TEAM, notują po 8 zwycięstw i 1 porażce i awansują do finału A.
Nasze młode koszykarki czeka teraz walka w turnieju finałowym, który odbędzie się w Strzelcach Opolskich prawdopodobnie 14.05.2022r.

Oczywiście trzymamy kciuki i liczymy na ZŁOTO!!!!

W Galerii zamieszczamy zdjęcia z meczu ŻKK Olimpia - UKS Strzelce Opolskie, których autorem jest Adam Kot.