U13 w ćwierćfinale Mistrzostw Polski!

drużyna

Nasze młodziczki U13 zagrają w ćwierćfinale Mistrzostw Polski, gdzie trafiły do grupy G i rywalizować będą z gospodarzem turnieju UKS Moskawa Środa Wielkopolska, MMKS Katarzynki Energa Toruń oraz Wichoś Jelenia Góra. Turniej odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia.

Zanim do tego doszło, w poniedziałek 4 kwietnia, zespół U13 podejmował we własnej hali rywalki z RMKS Rybnik. Od samego początku spotkania nasze koszykarki grały dobrze w obronie i skutecznie w ataku, co przełożyło się na korzystny wynik po I kwarcie 22:11. Druga kwarta to już walka kosz za kosz (10:12) i na przerwę schodzimy przy korzystnym dla nas wyniku 32:23.
O III kwarcie musimy szybko zapomnieć, gdyż przegrywamy ją 0:23!!! Ostatnią odsłonę meczu wygrywamy 12:10, by ostatecznie zakończyć mecz wynikiem 46:56.

Olimpię reprezentowały: Natalia Korytowska 14pkt., Maja Skupień 10, Marta Wojnarowska 9, Maja Kamfoniak 5, Julia Dylich 3, Hanna Oskwarek 3, Alicja Marcinkiewicz 2, Julia Stefaniak, Olivia Gryczka, Amelia Styrnol, Zofia Chomicka, Emilia Zielonka.
Był to ostatni mecz ligowy, gdzie nasze koszykarki wywalczyły brązowe medale, zajmując III miejsce. Mistrzem Śląska został niepokonany zespół RMKS Rybnik, II miejsce przypadło UKS 27 Katowice.

Przed naszym zespołem, prowadzonym przez trenera Damiana Hnidę, teraz przygotowania do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski.
Gratulujemy i liczymy na kolejne emocje !!!