U17K zwycięstwem zakończyły sezon

dziewczyny w objęciachW ostatnim, rozegranym w dniu 28.02.2022 roku spotkaniu, w ramach rozgrywek w kategorii U17K nasz zespół pokonał w wyjazdowym spotkaniu BS Polonia Bytom. Olimpia prowadzona przez trenera Ksawerego Fojcika przez cały czas dominowała na boisku nad klasyfikowanym niżej rywalem, systematycznie powiększając przewagę punktową. Po pierwszej kwarcie wygranej 16:11, w drugiej zwycięstwo było jeszcze bardziej okazałe - 19:11, co dało wynik do przerwy 35:22 dla Olimpii. W drugiej części spotkania nasz zespół nie zwalniał tempa i wygrał trzecią kwartę 20:9 oraz ostatnią zaś 20:10, co przełożyło się na ostateczny wynik 75:41 ! Punktami zdobytymi dla Olimpii podzieliły się: Majka Stefaniak i Laura Stukator po 17, Patrycja Hnida - 10, Katarzyna Radecka i Magda Juszczyk po 8, Kinga Karwot -7, Wiktoria Pawlus -4, Aleksandra Jazłowiecka-Świstek -3, Agata Bąk -1.

Gratulujemy zwycięstwa ale czujemy niedosyt, gdyż ostatecznie zajęliśmy czwartą pozycję, mając tyle samo punktów, co zespoły, które uzyskały awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski z miejsca drugiego i trzeciego lecz gorszy o kilka punktów bilans meczy pomiędzy sobą....