U19K w ćwierćfinale Mistrzostw Polski, a seniorki w czołówce drugiej ligi

ćwierćfinał

W poniedziałek 18 grudnia nasz zespół w kategorii U19K stoczył w Katowicach pojedynek z MKS MOS Katowice, którego stawką była walka o drugie miejsce w strefie śląsko-opolskiej, a w konsekwencji udział w ćwierćfinale Mistrzostw Polski. Liderem rozgrywek i pewnym już awansu był niepokonany, bardzo silny zespół RMKS-u Rybnik.

Po bardzo wyrównanej pierwszej połowie meczu na prowadzeniu były koszykarki z Katowic z wynikiem 32:31. Po zmianie stron nasze zawodniczki zagrały 3 kwartę meczu jak natchnione i w ciągu 8 minut zdobyły 21 punktów, równocześnie nie pozwalając rywalkom na zdobycie jakiegokolwiek punktu ! Ostatecznie wygrywamy kwartę 25:8 ! Czwarta kwarta to kontrola gry z naszej strony, żeby ostatecznie zakończyć mecz wynikiem 74:60 (20:15, 11:17, 25:8, 18:20).

Dzięki temu zwycięstwu , uczestniczyć będziemy w dniach 19-21 stycznia 2024 roku w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski organizowanym na szczeblu centralnym przez Polski Związek Koszykówki, czego nie udało się nam wcześniej nigdy dokonać w tej kategorii wiekowej !

Miejsce oraz nasi rywale zostaną wyłonieni w trakcie losowania, które odbędzie się 9 stycznia 2024 roku.

To był zdecydowanie najlepszy występ naszych zawodniczek w tegorocznych rozgrywkach.

Trzon drużyny stanowią dziewczyny zdobywające doświadczenie w drugoligowych rozgrywkach seniorskich, gdzie zespół Olimpii zajmuje czołowe miejsce - Patrycja Hnida, Majka Stefaniak, Agata Bąk, Wiktoria Pawlus, Kinga Karwot, Natalia Drózd, Martyna Pluta. Wsparcia im udzielały: Amelia Styrnol, Hanna Oskwarek , Julia Sobel, Maja Kamfoniak , Natalia Korytowska oraz bardzo dobrze grająca Laura Stukator, którą kontuzja w meczu z RMKS Rybnik wyeliminowała z rozgrywek prawdopodobnie do końca sezonu !

W drugoligowych rozgrywkach, po ostatnich dwóch spotkaniach, z których pierwsze na własnym parkiecie zakończyło się porażką z MKS MOS BETARD Wrocław 57:67, a drugie wyjazdowe, wygrane w Raciborzu z AZS RKK 58:54, plasujemy się w pierwszej dwójce po pierwszej rundzie tegorocznych rozgrywek z bilansem siedmiu zwycięstw i jedną porażką - właśnie z drużyną wrocławską. W styczniu, a konkretnie 13 stycznia, meczem wyjazdowym w Polkowicach inaugurujemy rundę rewanżową.

Celem na tegoroczne rozgrywki dla zespołu Olimpii jest walka o zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc, co umożliwiłoby awans do turnieju półfinałowego i walkę o wejście do 1 ligi koszykówki kobiet !
Zapowiadają się duże emocje i oby tylko kontuzje nie prześladowały kolejnych naszych zawodniczek, gdyż brakuje nam już Hanny Oleksy i Laury Stukator.

Zdjęcia z meczu ŻKK Olimpia - MKS MOS BETARD Wrocław rozegranego w dniu 10 grudnia w Wodzisławiu Śląskim autorstwa Grzegorza Matli dostępne są na stronie portalu tuWodzislaw.pl pod linkiem: