ŻKK Olimpia wicemistrzem strefy śląsko-opolskiej w kategorii U12

Żeńska drużyna

Najmłodszy z zespołów ŻKK Olimpia, uczestniczących w tym sezonie w rozgrywkach U12 zdobył wicemistrzostwo strefy śląsko-opolskiej !!!

Młode koszykarki U12 to rocznik 2010 i młodsze, podopieczne trenera Damiana Hnidy. W sobotę 14 maja rywalizowały w Finale A, który został rozegrany w Strzelcach Opolskich.
W turnieju brały udział trzy najlepsze zespoły sezonu regularnego tj. MKS Strzelce Opolskie, Zagłębie Sosnowiec oraz ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski.

W pierwszym meczu Olimpijki zmierzyły się z gospodarzem turnieju i zarazem faworytem do zajęcia pierwszego miejsca. Po niezbyt udanym początku spotkania ( 0 : 7 po pierwszej kwarcie), z każdą chwilą mecz stawał się coraz bardziej zacięty i wyrównany ale w ostatecznym rozrachunku to jednak wygrywa MKS Strzelce Opolskie 28:20 (7:0, 6:4, 4:4, 11:12).
Kolejnym przeciwnikiem był zespół Zagłębia Sosnowiec. Tym razem Olimpijki weszły bardzo dobrze w to spotkanie i od samego początku było jasne, że powalczą o wygraną. Z każdą minutą spotkania gra Olimpii była coraz lepsza i skuteczniejsza, a w trzeciej i czwartej kwarcie wręcz zdominowały przeciwniczki na parkiecie. Ostateczny wynik spotkania to 49:24 (10:9, 2:6, 15:6, 22:3), który zapewnia wicemistrzostwo strefy śląsko-opolskiej.

W ostatnim meczu turnieju MKS Strzelce Opolskie pokonały zespół z Sosnowca 31:21 zapewniając sobie złote medale. Medale brązowe trafiają zaś do młodych koszykarek Zagłębia Sosnowiec

W zawodach w barwach ŻKK Olimpia brały udział: Natalia Korytowska 25 pkt., Maja Kamfoniak 19, Maja Skupień 11, Alicja Marcinkiewicz 5, Nina Dziech 2, Maja Adamczyk 2, Magdalena Prudel 2, Emilia Zielonka 1, Maja Dąbrowska 1, Olivia Gryczka 1, Zofia Marcinkiewicz, Zuzanna Feliksik, Dalia Kożuchowska, Julia Stefaniak.

Wielkie brawa należą się kibicom ŻKK Olimpia, którzy licznie stawili się na hali i głośnym dopingiem wspierali koszykarki.