Zwycięstwo nie przyszło łatwo

żeński skład drużyny

W przedostatnim meczu rundy zasadniczej 2 ligi koszykówki kobiet ŻKK Olimpia stoczyła bardzo zacięty pojedynek z zespołem KSK Stal Brzeg. Jak za pierwszym razem na parkiecie w Brzegu, tak i teraz Olimpia zwyciężyła również po bardzo zaciętym i emocjonującym spotkaniu. W zasadzie na losy spotkania największy wpływ miała pierwsza kwarta w, której nasz zespół wypracował znaczną, bo czternastopunktową przewagę. Mimo, że kibice liczyli na jej dalsze powiększanie w kolejnych kwartach to jednak stało się inaczej. Mało skuteczna gra Olimpii powodowała, że przeciwnik momentami niebezpiecznie zbliżał się i rosły obawy o nasze zwycięstwo. Na szczęście zawodniczki z Brzegu nie wykorzystały w końcowej fazie spotkania kilku bardzo dobrych okazji na zdobycie punktów i prowadzenie nie uległo zmianie. Ostateczny wynik to: 62 - 51 (20:6, 14:16, 13:13, 15:16).
W zespole Olimpii, który w tym spotkaniu prowadził trener Daniel Szuszkowski, wystąpiły: Martyna Gruszka (17 pkt.), Paulina Słodowy (16 pkt.), Laura Cichy (11 pkt.), Katarzyna Jagła (10 pkt.), Maria Cichy (4 pkt.), Laura Stukator (2 pkt.), Zuzanna Walecka (2 pkt.), Agata Bąk.
Do rozegrania pozostał jeszcze jeden mecz, wyjazdowy z liderem rozgrywek RMKS Rybnik, który zaplanowano na 05.02.2022.

Dziękujemy bardzo za fotorelację z tego meczu, którą przygotował Grzegorz Matla z portalu tuWodzislaw.pli zapraszamy do jej obejrzenia na: